bilim ve teknoloji haberleri

Samsung Cloud PC’ye Geliyor

0 3

Cloud hizmeti, Samsung cihaz kullanıcılarına herhangi bir USB kablosu olmadan çalışan bir yedekleme ve geri yükleme seçeneği sunuyor. Takvim, notlar ve kişiler gibi özel bilgilerin yanı sıra bazı üçüncü taraf uygulamalar da destekleniyor.  Başlangıçta kullanıcılar, kişisel dosyalar için 15 GB ücretsiz bulut depolama alanına sahip olurken ihtiyaç olması hainde daha fazla alan da satın alınabiliyor.

Tüm Samsung Cihazlara Gelmeyecek!

Bulut depolama ile ilgili en önemli detay uygulamanın Samsung’un akıllı telefonlarıyla sınırlı olması. Ayrıca Samsung’a bulut hizmetinin bilgisayarlarda da bulunması gerekiyor. Bu sayede kullanıcıların dosyalarına ve dokümanlarına bilgisayarlarında erişmesi de mümkün oluyor. Fakat bilgisayar kurulumu zorunlu değil. Ancak belgelere online olarak erişilebilmesi adına PC uygulaması kolaylık sağlıyor.

Samsung tarafından böyle bir hamlenin yapılması telefonların yedeklenmesi sağlayacak ve bilgi kaybının yaşanmasını önleyecek. Kişiler fotoğraflarından rehberine kadar tüm bilgilerini yedekleyebilecek. Üstelik sistemin en cazip yanlarından birisi de cihaz yükseltmelerinde de önceki telefondaki tüm ayarların yeni telefona aktarılabilecek olması. Böylece tek bir uygulamanın kullanılması kişilerin artık depolama ve yedekleme konusunda sorun yaşamasını önleyecek. Bu bakımdan uygulamanın kısa sürede yüksek kullanıcı sayısına ulaşması bekleniyor.  

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: