Galaxy S4 Fiyatları

Samsung Galaxy S4 Özellikler

8 Çekirdekli İşlemci

Üzerinde Samsung’a ait 8 çekirdekli bir işlemci bulunan Samsung Galaxy S4, ARM’nin big.LITTLE mimarisine sahip. 4 yerleşik süper güçlü ARM Cortex A15 işlemci ve 4 de Cortex A7 tabanlı sanal işlemci olarak toplam 8 çekirdekten oluşan Samsung Galaxy S4, süper güç yakalamış durumda.

Batarya tüketiminin minimize edilmesi için tasarlanmış. İnternet, müzik, mesajlaşma veya telefonla konuşma gibi işlemlerde A7, oyun, video, yüksek performans gerektiren uygulamalarda ise A15 aktif oluyor. Toplamda 1.3 GHz+1.6 GHz = 1.9 GHz işlemci çalışma saatini tamamlayan Samsung Galaxy S4, bu iki ayrı işlemcileri ihtiyaca göre kullanıyor.

Exynos 5410 koduna sahip işlemci, 28 nm teknolojisiyle üretiliyor olması nedeniyle de samsung galaxy s4 çok daha az ısınıyor. Grafik olarak yeni bir işlemci deneyen Samsung, kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

Bellek/Hafıza: 2 GB LPDR3 RAM’in kullanıldığı Samsung Galaxy S4’te, kullanıcının ve telefonun her türlü gereksinimini karşılayabilecek bir cihaz olmuş. 16 GB / 32 GB / 64 GB gibi dahili hafıza seçenekleriyle gelen Samsung Galaxy S4, 64 GB’a kadar MicroSD kart ile desteklenebiliyor.

samsung galaxy s4 teknik bilgiEkran, Görüntü Çözünürlüğü ve Kalitesi: 4.99 inçlik bir ekran boyutuyla Samsung Galaxy S4, 1080p Full HD bir ekran çözünürlüğü sunuyor. 441 ppi’lık piksel başına düşen yoğunluk performansı, Super AMOLED ile kendini tamamlıyor. Yüksek çözünürlüğün ve berrak ekranın korunmasında ise Corning Gorilla Glass 3 tercih edilmiş.

Telefonun üstünde 13 MP’lik bir arka kamera ve 2 MP’lik ön kamera mevcut. Arka ve ön kamera aynı anda eş zamanlı olarak aktif olarak kullanılabiliyor, ekranın yarısına 2 kamera da sığdırılabiliyor. Bu sayede istenildiğinde video’yu çeken kişi de küçük bir ekranda görünüyor olacak.

Heyecan Verici Özellikler: Samsung Galaxy S4 ile birlikte gelen ivme ölçer, jiroskop, dijital pusula ve ışık sensörünün yanı sıra bu modelde bir de kızılötesi portu kullanılmış. Bu sayede kendi üzerindeki uygulama sayesinde uzaktan kumanda olarak kullanılabilecek.

Diğer bir yenilik ise barometre ve termometre oluyor. Bu işlevlerin kullanılabileceği yeni ve yaratıcı uygulamalar S4 kullanıcılarını oldukça şaşırtacak gibi duruyor. Üzerindeki RG uyarı ışığı sayesinde durum bildirimleri daha kolay bir şekilde algılanabilecek.

Samsung Galaxy S4 life

Tasarım: Yalnızca 7.9 mm inceliğe ve 130 gramlık hafifliğe sahip amiral gemisi, iddiaları doğru çıkaran polykarbondan üretildi. Esneklik ve hafiflik ilkesini daha da ileri taşıyan Samsung, kullanıcılarını sağlamlık konusunda ne kadar ikna edebilir zaman gösterecek. Çerçeve olarak kardeşi Galaxy S3’e çok benzeyen yeni akıllı modelin boyutunda herhangi bir değişiklik söz konusu olmamış.

Yazılımsal Yenilikler: Samsung, Samsung Galaxy S4 modelinin donanım zenginliğini yazılımla tamamlamış. Bu yeni yazılımlar arasında gelen ve en dikkat çekici özellik ise S Translate. Bu özellik Türkçe olarak desteklenmiyor ancak Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere 9 dil desteğine sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, telefonlarını temel işlevler için bir çevirmen olarak kullanabilecekler.

Ayrıca bir diğer güzel özellik S-Voice Car, her ne kadar Türkçe desteği olmasa da Galaxy S4’ün araba kullanırken kolaylıkla kullanılabilmesi sağlanmaya çalışılmış. Kullanıcı, araba kullanırken bildirimler hakkında size bilgi verebilecek, istenildiğinde mesajları sesli okutabilecek ve sesli olarak yol tarifi alabilecek. Bir nevi Samsung Galaxy S4, kullanıcısının özel asistanı niteliğini taşıyor.

Smart Scroll ve Smart Pause: Samsung Galaxy S4’ün sızıntı özelliklerinin arasında en çok konuşulan detaylardan biri de akıllı göz takip sistemi olmuştu. Kullanıcıların beklentisi bu konuda yazılan haberlerle tam çürütülmüşken Samsung beklenilen bombayı patlattı.

samsung galaxy s4
Smart Scroll ve Smart Pause

Smart Scroll işlevi sayesinde Galaxy S4, sadece göz hareketlerinizle bile bir takım görevlerde bulunabiliyor. Bir sonraki fotoğrafa geçme, e-kitap okurken sayfa değiştirme gibi temel işlevler olsa da heyecan verici ve kolaylık sağlayacağı kesin. Diğer yandan en dikkat çeken özelliklerden biri de Smart Pause, yani siz bir video seyrederken ekrana bakmadığınız anda otomatik olarak durduruluyor.

samsung galaxy s4

Drama: Bu özellik sayesinde Galaxy S4, 100 fotoğraf karesini sadece 4 saniyede yakalayabiliyor.

Eraser: Eğer bozuk kareler varsa bunları hızlı bir şekilde temizleyebiliyorsunuz.

Dual Mode: Her iki kamera da video veya fotoğraf çekerken aktif olarak kullanılabiliyor.

S Travel: Bu özellik ile telefonunuz seyahatlerinizi algılayabiliyor. Mesela bulunduğunuz konumdan farklı bir yere gittiğinizde Galaxy S4 gittiğiniz yerde çektiğiniz fotoğrafları sizin adınıza farklı bir albümde toplayıp gruplayabiliyor.

S Health: Galaxy S4’ün S Band, Body Scale, Heart Rate Monitor aksesuarları ile kullanılabilecek olan bu özellik sayesinde, telefonunuzu tam anlamıyla sağlık tarayıcısına dönüştürebiliyor.

Air Call Accept: Gelen çağrıları kabul etmek için ekrana karşı elinizi dalgalandırmanız yeterli olacaktır.

samsung galaxy s4

samsung galaxy s4

Galaxy S4 Fiyatları, Samsung S4 Fiyatı,Samsung Galaxy S3 Fiyatı,Samsung Galaxy S 4,Samsung Galaxy Note 2,Samsung Galaxy S4 Fiyatı,Samsung Galaxy S4 Tanıtım,Samsung Galaxy S4 Özellikleri