bilim ve teknoloji haberleri

Samsung Galaxy S9 Amiral Gemisi Akıllı Telefonlarının 7 Nm ve 8 Nm İşlemcilerle Gelmesi Bekleniyor

Samsung Galaxy S9 Amiral Gemisi Akıllı Telefonlarının 7 Nm ve 8 Nm İşlemcilerle Gelmesi Bekleniyor
82

Samsung Galaxy S9

Samsung firmasının S9 ile ilgili ilk planları resmi bir şekilde ortaya çıkmaya başladı.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 + belleklerimizde hala taze olmasına rağmen, yeni bir rapor Galaxy S9 akıllı telefonlarla ilgili bazı resmi ilk ayrıntıları verdi. The Investor tarafından hazırlanan bir rapora göre, Samsung Electronics’in yaklaşmakta olan amiral gemisi, hem Qualcomm’un 7 nm hem de Samsung’un 8 nanometre yonga setlerini kullanacak.

Raporda, kaynağını, 7 nm üretimine hazırlanırken Samsung’un gelecek nesil Exynos yonga seti için kendi 8 nm imalat teknolojisini kullanacağını iddia eden ET News gibi kaynak gösteriliyor.

Samsung, yakın zamanda piyasaya çıkan Galaxy S8 ve S8 + amiral gemisi akıllı telefonları için ABD’li çip üreticisi Qualcomm ile başarıyla bağlantı kurdu ve üretici firma çip konusunda da oldukça ilerleme kaydetti.

Burada dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı, Tayvan Semiconductor Manufacturing Company’nin (TSMC) sonraki Qualcomm Snapdragon yonga setini üreteceği gibi sadece bir teknoloji bağlaması olduğu yönünde.

10 nm üretim sürecinden 7 nm veya 8 nm’e geçiş, teknik olarak tüketiciye daha iyi enerji tasarrufu sağlamalıdır. Yatırımcı, üretim açısından bakıldığında, 7 nm üretim sürecinin 8 nm teknolojisine kıyasla hem enerji hem de maliyet açısından etkili olduğunu belirtiyor.

Çip üretim birimi Qualcomm’dan siparişlerini kaybetmesine rağmen Samsung’un mobil iş birimi, TSMC’nin ürettiği yedi nanometre çipini enerji verimliliği ve performansı göz önünde tutarak kullanacak

Sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: