bilim ve teknoloji haberleri

Samsung Note 7 Batarya Testindeki Hata Mı Yaptı?

0 1

Telefon üreticilerinin üretimler sırasında özellikle batarya gibi donanımların test edilmesi adına laboratuvarlar ile çalışması gerekiyor. Bu konuda üreticilere ciddi kriterler ve zorunluluklar getirilirken bazı firmaların bu testleri kendi bünyesinde kurduğu laboratuvarlarda da yapılmasına izin veriliyor. Bu konuda pek çok farklı markanın yaptığı testlerde kendi üretim alanlarında çeşitli testler yaptığı bilinirken, Samsung Galaxy Note 7 için de böyle bir işlemin yapıldığı öne sürüldü.

Kendi Mi Test Etti?

Galaxy Note 7 modellerinde kullanılmak üzere hazırlanan bataryaların Samsung personelleri tarafından Samsung fabrikalarında test edildiği ve bu test sonuçlarına güvenilerek cihazlarda bu bataryaların kullanılmaya başlandığı belirtildi. Fakat bu konuda çok önemli bir detay bulunuyor. Öyle ki diğer markalar testleri kendi fabrikalarında yapmış olsa da tüm bataryaların güvenliğini, onaylanan laboratuvarlarda da test edilmesi ile birlikte piyasaya sunuyor. Samsung, sebebi şu ana kadar öğrenilmese de Galaxy Note 7 modeli için herhangi bir işbirliğine gitmemiş durumda. Bu bakımdan cihaz bataryasının sadece Samsung personelleri tarafından test edilerek telefonda kullanılmaya başlandığı belirtiliyor.

Galaxy Note 7 modelinin bataryalarında yaşanan sorunlar test aşamasındaki yetersiz işlemler nedeniyle olduğu belirtilirken Samsung’un bu konuda büyük bir sorumsuzluk örneği sergilediğini öne sürülüyor. Bu nedenle yaşanan son olayların tüm sorumluluğunu Samsung’a ait olduğu düşünülüyor.

Samsung tarafından konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamış olsa da gündemde yer alan tüm iddialara bir yanıt vermesi bekleniyor. Bu bakımdan modellerde herhangi bir ihmalin olup olmadığı Samsung tarafından yapılacak açıklamada gerçek bir şekilde belirtilebilir. Bugüne kadar sorumluluğu üzerine almaktan kaçınmayan Samsung’un bu konuda oldukça samimi bir açıklama yapabilmesi de mümkün görünüyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: