bilim ve teknoloji haberleri

Selfie Çekerken Ölenlerin Sayısıyla da Meşhur Artık!

0 0

Ölümün birçok sebebi olabilir. Ancak kimin aklına gelirdi ki fotoğraf çekerken birilerinin ölebileceği hatta onların bile aklına gelmezdi. Fotoğraf çekmek için yaşanan çılgınlıkların ardı arkası bir türlü kesilmedi. Son zamanlarda ne yazık ki özçekim çekerken ölenler haberlere bir hayli konu oldu. Kimi raylarda, kimi tehlikeli hayvanlarla, kimi yüksek binalarda fotoğraf çekmek istedi. Hepsinin tek bir amacı vardı güzel bir fotoğraf! Değer miydi peki işte onu bilemiyoruz. 

2014 yılından bu yana Selfie çekerken ölenlerin sayısı resmi kayıtlarda 127’yi buldu. Daha önce Hindistan’da selfie çekerken yaşanan kazaları engellemek için yasak gelmişti. Ancak bu yasağa rağmen varolan sayının yarısından fazlası Hindistan’a ait. Bunların 76’sı Hindistan’dan gelirken 9 ölümle Pakistan, 6 ölümle Rusya ve 8 ölümle sıralamayı ABD izledi. Ancak şöyle ki bu sayı net değil. Bu sayıdan fazlası da olabilir. Mesela ülkemizde yaşanan selfie çekerken yaşanan ölüm vakası burda yer almamış.

Antalya ve Bursa‘da iki genç hayatını ne yazık ki selfie çekerken kaybetmişti. Sosyal medyada fotoğraf paylaşmak yada galeri de etkileyici bir fotoğraf olması için bedelini hayatla yahut sağlıkla ödemeye ne kadar değer bilemiyoruz. 

Peki siz özçekimlerin sebep olduğu ölümler için ne düşünüyorsunuz?

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: