bilim ve teknoloji haberleri

Sevgilisi Yüzünden Açtığı Sahte Facebook Hesabı Hapis Getirdi!

6

Sevgilisi Yüzünden Açtığı Sahte Facebook Hesabı Hapis Getirdi

Eğer eski sevgilinizden intikam almak için sahte bir hesap açmayı düşünüyorsanız iki kez düşünün. Stephani Renae Lawson, eski erkek arkadaşının başını derde koymak için sahte bir Facebook hesabı açtı. Şizofreni hareketlerde bulunan genç kadın erkek arkadaşının onları takip ettiğini, kaçırdığını ve dövdüğünü söyleyerek bu iddialar ile polise gidip şikayetçi oldu. Facebook kanıtların bir parçası gözükse de suçlamalar kabul edilmedi. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda mahkemeye çıkan Lawson, Parkervest’e karşı toplamda 8 polis raporu hazırlamıştı. 

Tyler Parker adına açılan sahte Facebook hesabına göre Lawson’un söylediğine göre kendisini pek çok şeyin dışında tanıklık yapmaması için de tehdit etmiş. Alınan ekran görüntüleri herşeyin söylendiği gibi olmadığını ortaya çıkardı. Konuyla ilgili savcılar T-Mobile‘dan Lawson’un telefonunu, Facebook ve IP kayıtlarını açıklamaları konusunda ricade bulundu. Belgeleri almak adına bütün yaz uğraşan bölge savcısı yardımcısı Mark Geller işin sonunda yalan şahitlik ve haksız tutuklama suçlarından bir yıl süre ile hapis cezası aldı. 

Facebook dava hakkında sessizliğini korusa da bu tür dolandırıcılıklara karşı özel bir ekibi bulunuyor. Facebook her ne kadar önlem alsada sahte hesap açmak pek zor gözükmüyor. Facebook’u uzun zamandır kullanan biri ortamın göründüğü kadar gerçekçi olmadığını zaten bilir. 

Peki siz hiç sahte hesap açıp böyle birşey yapmayı düşündünüz mü?

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: