bilim ve teknoloji haberleri

Windows 10’un şifre yöneticisi Keeper ve güvenlik açığı

keeper password manager
129

Keeper Password Manager Güvenlik Açığı

Google’ın güvenlik araştırmacısı Avis Ormandy, Windows 10 Keeper Password Manager’da bir hata ortaya çıkardı.

Ormandy, Keeper’de, saldırganların şifrelerini çalmalarını sağlayan bir güvenlik açığı olduğunu söylüyor. Güvenlik açığı, Windows 10 aygıtlarında önceden kurulmuş olarak gelen üçüncü taraf uygulama Keeper la birlikte. Güvenlik uzmanı, Keeper’daki güvenlik açığının 2016’da keşfedildiğine benzer olduğunu söylüyor.

Uygulamadaki güvenlik açığı haberi ortaya çıktıkça, Keeper Password Manager sorunu düzeltmek için zaten bir düzeltme eki yayınladı. Uygulamayı şifrelerinizi yönetmek için kullanırsanız, uygulamayı güncellemeniz kesinlikle önerilir. Keeper uygulaması için, bloklarında şu yazıyı yazdılar:

“Edge, Chrome ve Firefox’ta Keeper’ın tarayıcı eklentisini çalıştıran tüm müşteriler, kendi web tarayıcı uzantısı güncelleme işlemi yoluyla Version 11.4.4’ü zaten almışlardır. Safari uzantısını kullanan müşteriler, Keeper’ın indirme sayfasını ziyaret ederek el ile 11.4.4 sürümüne güncelleyebilir. Bu hatadan etkilenen müşterilerin hiçbirine Keeper’a bildirilen bir rapor bulunmamaktadır. Mobil Uygulamalar ve Masaüstü Uygulamaları etkilenmedi ve güncelleme gerektirmiyor. “

Keeper Password Manager
Keeper

Umarım açıklanan yama kusursuz olacaktır ve şifreleriniz güvende olacaktır. Kenar tarayıcı için Keeper uzantısını Windows Mağazasından indirebilirsiniz.

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: