bilim ve teknoloji haberleri

Simsiyah iPhone Kullanıcıları Üzüyor!

0 0

Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve piyasaya sunulduktan sonra büyük ilgi gören iPhone 7 versiyonlarının özellikle simsiyah olarak tanımlanan rengi pek çok farklı soruna da yol açıyor.

İlgi Çok Yüksek!

Apple piyasaya çıkardığı iPhone 7 modelleri ile oldukça ilgi görürken telefonlarda yaşanan pek çok sorun son dönemlerde can sıkmaya başladı. Telefon kullanıcıları tarafından yapılan raporlamalarda telefonun çizilmelere karşı söylenenden çok daha dayanıksız olduğu ve bu nedenle pek çok sorunun yaşandığı belirtildi. Telefonu kullanan kişilerin özellikle kılıf kullanmaları Apple tarafından önerilirken kılıfın da sorunlara çare olmadığı belirtildi.

Sorunlar Artıyor!

Telefonu kullanan kişiler özellikle su teması gibi durumlarda dahi telefonda ciddi sorunların yaşanabileceğini, ekran ile kılıf arasına giren suyun çeşitli sorunlara yol açabileceğini söylerken yapılan son açıklamalarda koruyucu kılıfın temizlenmesi amacıyla çıkarılmasında görülenler şok etkisi yarattı. Öyle ki telefon kılıfını çıkaran bir kullanıcı telefonun arkasında yazan tüm yazıların silindiğini ve kılıfa yapıştığını belirtti. Bu açıdan bakıldığında simsiyah modelinin tasarımında kullanılan malzemelerin telefon için aslında çok da uygun olmadığı ve bu nedenle kullanımda çeşitli sorunlara yol açabileceği de görülmüş oldu.

Apple tarafından bu konuda herhangi bir savunma yapılmasa da kullanıcılar ciddi bir rahatsızlık duymuş durumda. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde iPhone 7 serisinin simsiyah modellerini çok fazla ilgi görmesi bekleniyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: