bilim ve teknoloji haberleri

Size özel Android uygulamaları (Part 1)

4.892

Android Market’teki milyonlarca uygulama arasında hangi uygulamanın ne işe yaradığını ne yaptığını takip etmek gerçektende zor, genellikle tüm kullanıcıların yapmış olduğu en popüler uygulamaları, editör tavsiyelerini, trend uygulamaları takip ediyor ve download ediyoruz. Buraya kadar herşey tamam, ama öyle yazılımlar varki daha yıldızı parlamamış ve derinlerde işte bu uygulamaları biz sizin için inceleyip çıkarıtoruz.

Yukarıda anlattığım derinlerde uyuyan Android uygulamaları “Size özel Android uygulamaları” köşesinde takip edebilirsiniz. Her makelenin altına yazacağınız yorumda uygulama tavsiyeleri verebilirsiniz. Verilen tavsiyeleri bir sonraki bölümde siz değerli okurlarımıza sunabiliriz.

Android uygulamaları

Bir kişiselleştirme aracı olan Hidden Lock uygulaması yabancı ellerin telefonunuzu kurcalamasını engelliyor. Uygulamanın çalışma mantığı oldukça basit. Ekran kilidinizin yerini keyfi olarak değiştiriyorsunuz ve ekranınızı kilitlediğiniz anda başkalarının cihazınızı kullanmasını engelliyorsunuz. Tabii ki aynı işi yapmak için pek çok uygulama mevcut ama kişiselleştirme hoşunuza gidiyorsa Hidden Lock tam size göre.

Hidden Lock Pro 480x800

[pb-app-box pname=’tv.marinelli.android.HiddenLock’ name=’Sidebar Lite’ theme=’light’ lang=’en’]

Lapse It • Time Lapse •, ekranlarda sıkça görebileceğiniz zaman atlamalı videoları Android cihazınızla yapmanızı, düzenlemenizi sağlayan enfes bir uygulama. Android kameranızı aktif olarak kullanıyorsanız ve ufak tefek düzenlemeleri seviyorsanız muhtemelen bu uygulamaya bayılacaksınız.

Uygulamayla video hazırlamak için daha önceden çektiğiniz fotoğrafları ya da uygulamayla çekeceğiniz fotoğrafları kullanabiliyorsunuz.

Lapse-It

[pb-app-box pname=’com.ui.LapseIt’ name=’Lapse It • Time Lapse • Lite’ theme=’light’ lang=’en’]

Galaxy Nexus’un tanıtımında arka arkaya fotoğraflar çekebileceğinizi belirtmiştik. Fast Burst Camera uygulaması da farklı bir algoritmayla Galaxy Nexus yazılımına ve donanımına gerek kalmadan saniyede 30 fotoğraf çekebilmenizi sağlıyor(donanıma göre miktar değişebiliyor). Uygulamanın ücretsiz versiyonu gayet yeterli.

fast_burst_camera_lite_android_2

[pb-app-box pname=’com.spritefish.fastburstcameralite’ name=’Fast Burst Camera Lite’ theme=’discover’ lang=’en’]

Darker uygulaması Android’li cihazların parlaklık seviyesini manipüle etmeyi sağlıyor ve sistemin mevcut parlaklık seviyesi üzerinde kısmalar yapabiliyor. Özellikle karanlık ortamlarda en düşük parlaklık seviyesinin bile yüksek olduğu cihazlarda gözü koruyor. Uygulama çeşitli renk filtrelerini destekliyor ve ücretli versiyonunda belirli saat aralıklarında ayarları otomatik olarak uygulayabiliyor.

 

darker-android

 

[pb-app-box pname=’com.mlhg.screenfilter’ name=’Darker’ theme=’discover’ lang=’en’]

Out Loud uygulaması seçilen uygulamaları sesli olarak okuyan basit bir uygulama. Uygulama sadece kulaklık etkinken çalışabilme ya da bildirimleri ekranda gösterebilme seçeneği sunuyor. Özellikle telefon cepteyken bildirim merak edildiğinde ya da araçtayken telefona dokunulmak istenmeyen durumlarda oldukça kullanışlı olabiliyor.

out-loud

[pb-app-box pname=’com.hillman.out_loud’ name=’Out Loud’ theme=’discover’ lang=’en’]

Android için yıllardır pek fazla ana ekran uygulaması görüyoruz ve çoğu tasarım ve işlevsellik açısından yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Smart Launcher ise ana ekranınızı oldukça basit bir hale getiriyor ve uygulama menüsünde de kategorizasyon yapıyor. Tabii ki bu kadar basitlik herkese hitap etmiyor ancak Android ile yeni tanışıp, cihazının kullanımını karmaşık bulan kişiler için önerilebilecek bir uygulama

smart-launcher

[pb-app-box pname=’ginlemon.flowerfree’ name=’Smart Launcher 2′ theme=’light’ lang=’en’]

 

 

 

 

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: