bilim ve teknoloji haberleri

Skype’da Yeni Bir Dönem Başlıyor!

0 0

Skype geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda geniş zamanlı tercüme özelliğini duyurmuş ve bu özelliği ile oldukça ilgi çekmişti. Öyle ki kullanıcıların dil konusunda herhangi bir sorun yaşamasını önleyen yeni özellik bu açıdan cazip bir seçenek sunuyor.

Farklı diller arasında yapılan gerçek zamanlı tercüme sayesinde kişilerin dil problemi olmadan mesajlaşması sağlanırken bu özelliğin mobil telefonlar için artık görüntülü olmasa da görüşmeler için yapılacak olması oldukça farklı bir deneyim sunacak. Microsoft tarafından geliştirilen özel sistem ile anlık çeviri hizmetinin sunulacak olması mobil ve sabit hat aramalarında kişilerin destek elde etmesini sağlayacak.

Hangi Diller Desteklenecek?

İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Çince (Mandarin), İtalyanca, Portekizce, Rusça ve Arapça gibi dillerin desteklendiği gerçek zamanlı tercüme sayesinde artık Skype üzerinden çok farklı bir deneyim sunulacak. Kişiler yapacakları görüşmelerde ücret ödemeyecekleri gibi üstelik çevre konusunda da ücretsiz bir şekilde destek elde ederek problem yaşamayacak.

Microsoft tarafından özellikle son dönemlerde daha da etkin bir hale gelen Skype önümüzdeki dönemlerde alacağı yeni güncellemeler sayesinde çok daha pratik bir kullanıma sahip olacak. Özellikle dil konusunda yeni seçeneklerin eklenmesi beklenirken bu dil seçeneklerinin arttırılması milyonlarca kişinin Skype kullanmasını da mümkün hale getirecek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: