bilim ve teknoloji haberleri

SMS İçin Yeni Önlem Paketi !

0 0

Geçtiğimiz dönemlerde kişilerin izni olmadan mail yada mesaj yolu ile herhangi bir tanıtımın ya da benzer faaliyetlerin yapılamayacağı ifade edilirken aksi yönde davranan pek çok firmaya ağır para cezaları verilmişti. Önlemlerin alınmasına karşın çeşitli teknolojik yöntemlerin kullanılarak kullanıcılara hala mesaj gönderilmesi yeni bir önlemin daha alınmasını zorunlu kıldı.

Resmi Açıklama Geldi

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Bilgi Ve Teknoloji Kurumu tarafından yeni bir sistemin geliştirileceği belirtilirken yeni uygulama ile birlikte dört haneli kod dönemine geçilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan onay almayan ve izinsiz bir şekilde mesaj gönderen kurumlar ya da firmalar bu yeni sistem sayesinde daha kolay bir şekilde tespit edilebilecek.

Dört Haneli Kod Sistemi Başlıyor

Kişilerin izinli firmalar hakkında bu dört haneli kod sistemi sayesinde bilgi sahibi olabilmesi de mümkün olacak. SMS’lerin sonunda yer alacak bu dört haneli kod sayesinde mesajın hangi kurumdan gönderildiği ve yine mesajın iptal edilmesi gibi işlemlerin nasıl yapılacağı kolay bir şekilde belirlenebilecek.

Yurtiçi ve yurtdışı tüm SMS gönderimlerini kapsayacak olan bu durum sayesinde SMS üzerinden yaşanan mağduriyetlerin daha da aza indirilmesi bekleniyor. Yeni uygulama için bakanlık tarafından resmi bir açıklama yapılırken açıklamaya göre yeni uygulama yarından itibaren aktif olacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: