bilim ve teknoloji haberleri

Şok Gelişme: Galaxy Note 7 Üretimi Durduruldu!

0 0

Samsung Ağustos ayı içerisinde piyasaya sunduğu telefonlarda batarya problemlerinden yaşanmasının ardından dünyaya genelinde iade sürecini başlatmış ve tüm telefonları geri toplayarak bataryalarında yaşanan sorunları gidermeye çalışmıştı.

Kullanıcılar İlgi Göstermedi

İade işlemlerinde kullanıcıların çok fazla ilgi göstermesinin nedeni ile dünya genelinde yüzde 50 oranında bir değişimin yapıldığı belirtilirken piyasaya sunulan yeni sorunsuz modellerde de aynı hataların olmaya başlaması Samsung’u yeniden harekete geçirdi. Değiştirilen Note 7’ler için elde edilen son raporlarda telefonlarda problemlerin devam ettiği ve patlama riskinin hala sürdüğü belirtilirken yaşanan bu sorun sonrasında Note 7 için oldukça radikal bir karar alındı. Note 7 için yapılan son resmi açıklamalarda telefonların üretiminin durdurduğu ve şu anda hiçbir cihazınız üretilmeyeceği belirtildi.

Samsung tarafından alınan bu kararın ardından piyasada kullanılan telefonların akibeti merak edilmeye başlandı. Güvenlik nedeniyle üretimi durdurulan telefonların şu anda kullanılması da ciddi bir tehlike yaratıyor. Bu bakımdan kullanıcıların güvenliği için bu telefonları iade ederek ücret iadesi alması ya da başka bir Samsung modelini seçmesi de gündeme gelebilir. Şu anda pek çok farklı ülkede Galaxy Note 7 için çeşitli yasaklamalar yer alırken bu telefonların hakkında pek çok sorun da önümüzdeki günlerde yaşanabilir durumda.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: