bilim ve teknoloji haberleri

Son Dakika: Twitter Yönetimi Satış İçin Firma Seçecek

0 0

Sosyal medya ağlarının liste sıralamasında yer alan Twitter, son dönemlerde ekonomik açıdan iyi durumda değil. Özellikle 5 farklı şirketin satın alma konusunda istekli olduğu belirtilen Twitter konusunda tekliflerin firmaya iletildiği ve şu anda Twitter tarafından tekliflerin değerlendirilmesine başlandığı belirtildi. Bugüne kadar marka ile ilgilenen Firmalar Alphabet, Microsoft, Salesforce, Verizon ve Walt Disney olarak açıklanmıştı.

Açıklama Yapılmıyor

Gündeme gelen bu haberleri Twitter cephesinden hiçbir açıklama gelmezken firma yönetim kurulu tarafından alınan son karar ile birlikte satış kararı doğrultusunda tekliflerin değerlendirilmesine başlandığı belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde Twitter yönetim kurulu tarafından alınan karar ile birlikte firmanın hangi şirkete satılacağına karar verilerek anlaşmanın sağlanması bekleniyor.

Değeri 20 Milyon Dolara Kadar Çıkabilir

Firmanın satışı ile ilgili 20 milyon dolar gibi rakamlar telaffuz ederken özellikle ilginin çok fazla olması rakamın daha da artacağı şeklinde yorumlanıyor. Son dönemlerde özellikle Twitter tarafından hiçbir açıklamanın yapılmasının özel bir pazarlama stratejisi olduğu belirtilirken piyasanın bu haberler ile kızışması daha fazla firmanın dikkatini çekmek ve böylece teklifi de yükseltmek amacı taşıdığını söyleniyor. Bu bakımdan şu anda Twitter üzerinden oldukça farklı tartışmalar yapılırken önümüzdeki günlerde firmanın başka bir firmaya satılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: