bilim ve teknoloji haberleri

Sony Mobil Cihazlara İçin Yeni PlayStation Oyunlarını Duyurdu

66

Sony, ForwardWorks adlı yeni stüdyosunda cep telefonları için PlayStation oyunu geliştireceğini duyurmasının üzerinden bu yana altı yıldan fazla bir süre geçti. Bu kadar uzun süre sonrasında firmanın bu konuda başarısız olduğu düşünülse de yapılan son açıklama ile birlikte 6 yıl sonra da olsa müjde verildi.

Cep Telefonlarına Geliyor!

PlayStation oyunları için yapılan geliştirme hakkında geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yapılırken açıklamada mobil için geliştirilen oyunlar hakkında da bilgiler paylaşıldı. Hot Shots Golf, Wild Arms, Arc the Lad gibi oyunların mobile taşınacağı açıklanırken ilk dikkat çeken oyunlardan bir tanesi ForwardWorks oldu.

Bu oyunların yanı sıra ilk oyun serisi piyasaya sunulduktan sonra PlayStation Rapper, Doko Demo Issho ve Boku no Natsuyasumi gibi oyunların da piyasaya sürüleceği doğrulandı. Bu bakımdan 6 yıllık bir süre geçmesi eleştirilse de tek bir oyun yerine pek çok yeni oyun ile piyasaya giriş yapacak Sony bu konuda kullanıcıların gönlünü alabilecek.

Square Enix İle Çalışıyor!

Sony başka bir mobil oyun için Square Enix ile birlikte çalıştıklarını da duyururken Disgaea ve Yomawari oyun serileri için Nippon Ichi Software ile çözüm ortaklığına gidiliyor. Bu bakımdan Sony farklı ortaklıklar da mobil oyun sektörüne damga vurabilecek bir çalışma hazırlığında. 

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: