bilim ve teknoloji haberleri

Sony Xperia XZ Testlerden Sağ Çıkamadı!

0 1

Sony’nin piyasadan daha fazla pay alabilmek ve yüksek satış rakamlarına ulaşabilmek adına piyasaya sunduğu son model Sony Xperia XZ olurken telefon için yapılan testlerde telefonun sınıfı geçememesi dikkatlerden kaçmadı.

Dayanılılık Testlerini Geçemedi!

Yapılan dayanıklılık testinde özellikle çok dayanıksız olduğu ve bükülme testinde dahi kolay bir şekilde bükülebildiği görülen telefonun uzun süreli kullanımlarda pek çok farklı soruna yol açabileceği belirtilirken kullanıcıların Sony Xperia XZ tercih yapması halinde telefona çok daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Cepte Bile Bükülebilir

Cepte dahi bükülebilecek durumda olan ve alınacak darbelerde ciddi kullanım sorunları yaşatabilecek durumdaki Sony Xperia XZ bu bakımdan yüksek fiyatına rağmen kullanıcılar için büyük bir handikap sunuyor. Türkiye’de 2799 Türk Lirası üzerinden satışa sunulan cihazın bu kadar yüksek etiket fiyatına rağmen çok dayanıksız olması ve üretiminde dayanıksız malzemelerin tercih edilmesi Sony’nin hedef haline gelmesine neden oldu. Öyle ki cihaz için yapılan testlerin ardından bu kadar düşük bir performansın gösterilmesi kullanıcılar tarafından de eleştirilirken yapılan testlerin sonrasında Sony Xperia XZ satışlarında dahi düşüş yaşanması bekleniyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: