bilim ve teknoloji haberleri

Spam ve Asparagas Sitelerin Sonu Gelebilir!

0 0

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan seçim ile birlikte özellikle yalan haber yaparak asparagas içerikler üreten siteler yönelik çeşitli yaptırımlara başlanacağı belirtildi. Öyle ki bu sitelerin özellikle reklam çalışmaları ile ön plana çıkması kullanıcıların daha fazla sitelere giriş yapmasını sağlarken bu da site üzerinden gelir elde edilmesini sağlıyor. Paylaşılan yalan ve asparagas haberlerin dikkat çekmesi bu sitelerin daha fazla ön planda olmasını sağlarken bu tip yanıltıcı içeriklerin yayınlandığı internet sitelerinin Google üzerinden reklam yapamayacağı ve ulaşılamayacağı belirtildi.

Facebook Da Taarruzda

Üstelik Facebook platformu üzerinden yapılan çalışmalarda da bu tip içeriklerin paylaşılmaması ve reklam çalışması yapmaması amaçlanıyor. Bu açıdan sunulacak yenilik ile birlikte artık asparagas haberlerin de önüne geçilebilecek. Facebook ve Google gibi dünya devleri tarafından başlatılan bu kampanya kısa süre içerisinde yüksek oranlarda ilgi görürken kullanıcıların bundan sonraki süreç içerisinde asparagas haber yapma konusunda daha dikkatli davranması gerekiyor.

Google tarafından yapılacak çalışmalarda sitelerin arama sonuçlarından çıkartılması ve ceza alabilmesi dahi mümkün. Bu açıdan sitenin herhangi bir şekilde zarar görmemesi adına site sahiplerinin haber ve içerik politikalarını gözden geçirmesi gerekiyor. Facebook ve Google tarafından yapılacak çalışmalar ile birlikte sosyal ağlar ve arama motorlarından yalan haberlerin sunulması büyük oranda engellenmiş olacak. Bu bakımdan da yapılan çalışmalar dünya genelinde oldukça ilgi çekiyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: