bilim ve teknoloji haberleri

Spotify Malware Reklam Mı Yayınlıyor?

0 0

Spotify tarafından sunulan hizmetlerde ücretsiz olarak reklam destekli versiyonlar da kullanıma sunulmuştu. Bu kullanım yıllardan beri pek çok kişi tarafından tercih edilirken milyonlarca kullanıcı hizmetten yararlandı. Fakat ücretsiz versiyon üzerinden yapılan son incelemelerde versiyonun pek çok zararlı kodları içerdiği ve reklamların kullanıcılara zararlı bir şekilde sunduğu öğrenildi. Üstelik sadece belirli bir işletim sistemine yönelik değil tüm işletim sistemlerinde benzer sorunların da yaşandığı görüldü.

Daha önce 2011 yılında da benzer sorunların yaşandığı Spotify o dönem yaptığı açıklamalar ile iddiaları kabul etmiş ve tüm kullanıcılarından özür dilemişti. Yaşanan bu durumun ardından sistemdeki zararlı kodların kaldırıldığı ve sorunsuz bir şekilde hizmetin verilmeye başlandığı tahmin edilse de benzer sorunların yeniden görülmeye başlandığı ifade edildi.

Spotify’de Şimdi Ne Olacak?

Spotify kullanan kişilerin açılan reklamlarda kendilerine pek çok yaptırım uygulandığını görmeye başlaması bu sorunun da fark edilmesini sağladı. Öyle ki açılan reklamlarda kullanıcıların sürekli bir ürün aldırması için teşvikler ve çeşitli yaptırımlar uygulanıyor. yu0123456.com gibi farklı domain adresinin yer aldığı reklamlar ciddi bir tehlike yaratıyor. Kişilerin özellikle bu reklamlara farkında olmadan kredi kartı bilgilerine girmesi de yine sorunlu bir dönemi başlatabilecek potansiyelde.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: