bilim ve teknoloji haberleri

Steam Aktif Kullanıcı Sayısını Arttırıyor

0 0

Dünya genelinde en çok tercih edilen ve kullanılan oyun platformlarından olan Steam yenilenen yüzüyle kullanıcılar tarafından çok daha fazla beğenildi. Aktif kullanıcı konusunda paylaşılan son raporlarda Steam adı verilen platformda aktif kullanıcı sayısının oldukça fazla olduğu görülürken bu açıklamalar sektörde oldukça ilgi çekti.

Son Rakamlar 12.2 Olmuştu

Yapılan paylaşımlarda Steam adı verilen platformun oyun alanında lider durumda olduğu ve 3 Ocak tarihi itibariyle 12.2 milyon kullanıcıya ulaştı belirtilmişti. Yapılan son güncellemede ise 12.2 milyon kullanıcıdan 13.1 milyon kullanıcıya yükselme yaşandığı belirtildi.

Ulaşılan yeni rakam Steam için rekor sayılırken kullanıcıların daha fazla ilgi göstermeye başladığı oyun platformu önümüzdeki daha da cazip hala gelebilir.

2012’de Yarış Başladı

İlk olarak 2012 yılında 5.1 milyon eş zamanlı kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Steam bu tarihi itibariyle aralıklarla yeni rekorlar kırmayı başardı. Rekorların kırılması platformun çok da popüler bir hale gelmesini sağlarken özellikle üreticiler ile yapılan anlaşmalar sayesinde bugün oyun arşivi de zenginleşmiş durumda.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: