bilim ve teknoloji haberleri

Steam’de Tasarım Yenilendi

0 0

Kullanıcıların oyun kütüphanesi oluşturabileceği, yeni oyunlar oynayabildiği ve çeşitli özelliklerden yararlanarak oyun konusundaki ihtiyaçlarını giderebileceği Steam platformu büyük bir güncelleme ile kullanıcılara sunuluyor. Özellikle 2014 yılında yapılan güncelleme ile birlikte pek çok farklı yenilik Steam’e gelirken iki yıllık sürenin ardından Steam platformuna kapsamlı bir yenilik daha getirildi.

7 Kasım’da Sunuldu

7 Kasım gecesi itibariyle kullanıcılara güncelleme ile sunulan bu yenilik ile birlikte en çok dikkat çeken detay sade bir tasarımın tercih edilerek daha çok kullanıcılarının basit ve kolay bir kullanım elde etmesini sağlanmış durumda. Özellikle önceki versiyonlarda karışık olan arayüzün sadeleştirilmesi ile birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde gidermesi ve özellikle yeni bir oyun aradığından istediği oyunu daha kolay bir şekilde bulması sağlanmış.

Sol ve sağ olmak üzere iki farklı sütunun oluşturulduğu ara yüzde sol tarafta menüye yer verilmiş. Sağ tarafta ise öne çıkan oyunlar ve tavsiye edilen oyunlar kullanıcılara sunuluyor. Aynı zamanda indirime giren ve yeni piyasaya sunulan oyunlar da detaylı bir şekilde görülebiliyor. Bu bakımdan yeni versiyon ile birlikte oyunların daha fazla ön plana çıkarıldığı da söylenebilir.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: