bilim ve teknoloji haberleri

Süper Lig Maçları İnternetten Yayınlanabilir!

0 0

Türkiye’deki Süper Lig maç yayınlarının önümüzdeki dönemlerde yapılacak ihaleleri için sürpriz bir gelişme yaşandı. 15 yıldan beri Digiturk tarafından ihale alınarak kullanıcılara özel yayın servisleri üzerinden maç yayınları sunulurken yapılacak yeni ihaleye İtalya’dan önemli bir firmanın katılacağı ve 650 milyon dolar gibi bir rakam ile ihalenin alınacağı iddia edildi. Üstelik bu durumun en ilgi çeken yanlarından bir tanesi ise ihalenin belirlenen firma tarafından alınması halinde maçların internet üzerinden ücretsiz bir şekilde yayınlanacak olması.

Online Yayınlanabilir!

Firmayla birlikte isteyen herkes canlı bir şekilde maçları ücretsiz olarak internet üzerinden izleyebilecek. Yapılan açıklamalarda canlı maç yayınlarını internet üzerinden yayınlanması sırasında reklamların gösterileceği ve bu reklamlar sayesinde firmanın gerekli geliri sağlayabileceği ifade edildi. Bu bakımdan ÖNÜMÜZDEKİ dönemlerde yapılacak yeni ihaleler ile birlikte İtalyan firmasının ihaleyi kazanması Türkiye’de tüm futbolseverleri büyük bir imkana kavuşturacak.

Maçların internet üzerinden izlenebilir duruma getirilmesi kuşkusuz maç saatlerinde milyonlarca kullanıcının online olarak bu imkandan yararlanmasını sağlayabilecek.  Şu anda konuyla ilgili çok fazla detay paylaşılması da önümüzdeki günlerde özellikle ihale sürecinin yaklaşmasıyla birlikte bu konuda önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Ayrıca bu gelişmelere karşılık olarak Digiturk’ün nasıl yanıt vereceği merak ediliyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: