bilim ve teknoloji haberleri

Tarayıcı Sektöründe Dengeler Değişiyor!

0 0

Tarayıcı sektöründe yüzde 58 kullanım oranına ulaşmayı başaran Google Chrome, Ekim ayında yükselişini sürdüren tarayıcılar arasında. En çok kullanılan tarayıcı olmayı başaran Google Chrome şu an için en iddialı tarayıcı konumunda.

Mozilla Oranları Da Artıyor

Google Chrome’un yanı sıra pazardaki payını arttırmayı başaran diğer bir tarayıcı ise Mozilla Firefox. Öyle ki yüzde 2’lik bir artış yaşayan Mozilla Firefox, böylece sektördeki durumunu Ekim ayı itibariyle daha da iyileştirirdi.

Microsoft’un Düşüşü Sürüyor

Paylaşılan raporlarda en dikkat çeken nokta İnternet Explorer ve Microsoft Edge’nin yüzde 2’lik bir kayıp yaşaması. Bu bakımdan kullanım oranları giderek düşen İnternet Explorer için tahminler de oldukça kötü durumda. ComputerWorld tarafından yapılan tahminlerde İnternet Explorer ve Microsoft Edge için oldukça kötü bir senaryo çizilirken senaryoya göre iki tarayıcının pazardaki toplam payının Aralık ayı itibariyle yüzde 25’in altına düşmesi bekleniyor. Üstelik 2017’nin Mart ayı itibariyle bu oran yüzde 20’lerin de altına düşebilir. Bu açıdan Microsoft’un tarayıcı sektöründe daha etkin bir hale gelebilmesi adına büyük bir yenilik sunarak kullanıcıları cezbetmesi gerekiyor. Aksi halde sektörde kullanım oranları her dönemde giderek düşen Microsoft’un bu alanda istediklerine ulaşabilmesi ve aynı zamanda gelir elde etmesi oldukça zorlu olacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: