bilim ve teknoloji haberleri

Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Düzce’den Seslendi! İşte Detaylar

0 0

Düzce Belediyesi tarafından yapımına başlanan yeni terminalin açılışı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapıldı. Etkinliğe katılarak burada önemli bilgiler veren ve sadece Düzce’deki vatandaşlar için değil Türkiye’deki vatandaşlar için önemli bilgileri dile getiren Bakan Özlü yeni terminalin hayırlı olmasını diledi.

Yatırımlar Artacak

Bir yıl içerisinde Düzce’ye önemli yatırımların yapıldığını söyleyen Bakan Özlü özellikle yeni projeler hakkında bilgi verdi. Efteni Gölü olarak adlandırılan yeni bir projenin çalışmalarına başlanacağını söyleyen Bakan Özlü 300 hektarlık bir alan üzerine kurulacak göl ile birlikte çok farklı bir tabiatın oluşturulacağını söyledi.

Abant Gölü Kadar Büyük Olacak

Türkiye’nin en önemli gölleri arasında bulunan Abant Gölü kadar geniş ve büyük bir gölün oluşturulacağını söyleyen Bakan Özlü bu çalışmaların tamamlanmasının Düzce’ye ve Türkiye’ye önemli bir değer katacağını belirtti. 21 Kasım’da projenin ihaleye çıkacağı ifade edilirken bu tarihi itibariyle çalışmalar da resmi mevzuatlara göre resmen başlatılmış olacak.

Bölgede balıkçılığın en önemli geçim kaynaklarından birisi olması bu konuda çalışmalarını daha hızlı bir şekilde yapılmasını zorunlu kılarken Bakan Özlü tarafından yapılan açıklamalarda da çalışmalara gerekli olan devlet desteğinin sağlanacağını ve projelerin kısa süre içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: