bilim ve teknoloji haberleri

Tesla Power Artık Güneş Panelinden de Faydalanabilecek

0 0
Elektriği depolama, tasarruf ve jenaratör görevinde olan Tesla Power artık güneş panellerinden de beslenebilecek.

Tesla Motors firması tarafından 2015 yılından bu yana üretilen Tesla Powerwall şarj edilebilir lityum-iyon pil durağan enerji depolama ürünü için yepyeni bir teknoloji geliştirerek bu sektörde de hızla popüler olabileceği sinyalini verdi.

Daha önce ki çıkardığı ilk ürünleri tanıtmadan önce kısaca araba dışında başka bir ürün olarak lanse ettiği ürün olan elektrikli araç kullanıcıları için enerjiyi depolama, jenaratör görevi görebilme özelliğine sahip ürünleri ile teknoloji ve otomobil dünyasının dikkatini çekmişti.

Şimdi ise yine yeni bir teknoloji harikası ile karşımıza çıkan Tesla Motors, Powerwall ismine sahip ürünü ile artık sadece normal elektrik hattının akımından değil ayrıca güneş panelleri sayesinde güneş enerjisine depolama, jenaratör olarak kullanma ve elektrik kesintilerine karşı önlem amaçlı kullanmaya olanak sağlayacak.

Güçlü bir yedek oluşturulacağına inanılan bu yeni ürünün aylık en az 37 $’lık bir pil ömrüne sahip olabileceğini tamamıyla sisteminin ise yaklaşık 7000 $ gibi bir ücrete satın alınabileceği belirtildi.

Buna benzer bir ürün sayesinde ise Stafford Tepesi projesi ile 200.000 $’lık bir tasarrufta bulunabildikleri belirtildi.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: