bilim ve teknoloji haberleri

Trakya Üniversitesi’nde WhatsApp Yasak Getirdi!

0 1

WhatsApp uygulaması kişilerin kolay bir şekilde mesajlaşmasını ve iletişimin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlarken özellikle Trakya Üniversitesi’nde yapılan sınavlarda öğrencilerin WhatsApp üzerinden kopya alışverişi yapmaya başladığının belirlenmesinin ardından yasaklama getirildi.

Yönetimden Açıklama Geldi

Üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda öğrencilerin sınavlara telefonlar ile katılamayacağı belirtilirken bundan sonraki süreç içerisinde telefonların yasaklanması kopya olaylarının da azalmasını sağlayacak. Trakya Üniversitesi’nde ortaya çıkan bu durum özellikle öğrencilerin kopya çekmeye çalıştığının tespit edilmesiyle ortaya çıkarılırken sınavda kopya çektiği tespit edilen ve WhatsApp üzerinden yazıştığı belirlenen öğrenciler hakkında kopya çekmeye teşebbüs suçundan disiplin soruşturması da başlatıldı.

Öğrenciler Disipline Gönderildi

Özellikle sınavdan çıkan öğrencilerin soruların cevaplarını kaynaklardan öğrenerek içeride sınavda olan arkadaşlarına mesaj olarak gönderdiği belirlenirken bu durumun tespit edilmesi kısa süre içerisinde önlem alınmasını sağladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda öğrencilerin büyük bir bölümünün de bu duruma karşı tepkili olduğu öğrenilirken kopya çekenlerin ve bu yeni teknolojileri kullanarak kopya çekmeye çalışanların gerekli cezayı alması istendi. Trakya Üniversitesi’nde yaşanan bu olayın ardından gözler diğer eğitim kurumlarına çevrildi. Öyle ki özellikle genç nesil arasında yaygın bir şekilde kullanılan WhatsApp ve benzeri programlar sınavlarda kopya çekme konusunda uygun bir zemin hazırlıyor. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: