bilim ve teknoloji haberleri

Twitter satın alma tuşu

0 0

Twitter satın alma tuşu 2015 ilk çeyrağinde hayata geçirmeyi planlıyor. Twitter’da satın alma tuşu tweetler üzerinden gerçekleşecek.

Bu özelikle beraber bağış ve benzeri unsurlar anında yerine getirilecek, bu kullanım tabii ki büyük güvenlik sıkıntılarını yerinde getirecek. Bunun yanı sıra kâr yapmayı düşünmeyen ideal alışverişler için uygun olabileceğe benziyor. Ama twitter bu uygulamayı mobil işletimler için kullanmayı düşünürken ilerleyen günlerde daha büyük projeler düşünüyor olabilir, bunu zaman gösterecek.  Bu uygulama çoğu yerli yabancı satış sitelerinin karşıtı olabilir. Bu uygulamayla beraber satışlar bazı bankalarla anlaşmalı yapılacağı için tabi bazı pazarlıklarında yer alması planlanıyor olabilir.

Venture Beat sitesinin verdiği bilgiye göre, Twitter satın alma tuşu ilk olarak ABD’de, 2015’in ilk çeyreğinde sunulacak. Twitter, Eylül başında yaptığı açıklamada tuşun test edilmesi aşamasında firmalarla anlaşma yapıldığını belirtmiş, ancak hizmetin ne zaman hayata geçeceğini açıklamamıştı.

Twitter’ın sadece mobil uygulamasında sunmayı planladığı Twitter satın alma tuşu, mobil alışveriş sektöründe itici güç görevi görebilir. Firmalar özellikle sınırlı sayıda üretilen ürünlerini öne çıkararak, e-ticaret sayfalarına kıyasla çok daha hızlı satış yapabilme imkanı bulacak.

Twitter satın alma tuşu

Twitter satın alma tuşu
Twitter satın alma tuşu

Facebook ve Twitter’ın başını çekmesi planlanan sosyal alıveriş sektörünün, 2015’te 15 milyar dolarlık hacme ulaşması bekleniyor. Twitter, kısa süre önce para transferi hizmetini de geliştirdiğini ve test aşamasında bir Fransız bankasıyla anlaşma yapıldığını duyurmuştu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: