bilim ve teknoloji haberleri

Twitter’da Beğenmedim Dönemi Başlıyor

0 0

Facebook’da uzun zamandan beri beğenmeme tuşunun gelip gelmeyeceği konuşulurken, Facebook tarafından yapılan yeniliklerde duyguların gösterilebileceği emojiler üzerinden bir değişikliğe gidilmişti. Bu değişiklik ile birlikte artık Facebook’ta beğenme butonu dışında tepki göstermek de mümkün olurken, kullanıcılar tarafından beğeni toplayan bu özellik diğer sosyal ağlar için de örnek oldu. Öyle ki Twitter da yeni bir özelliğin duyurusunu yaptı.

Twitter’a Beğenmedim Tuşu Geldi

Twitter tarafından yapılan açıklamalarda artık beğenmedim butonunun sistemde yer aldığı belirtilirken, bu tuş ile birlikte kullanıcılar artık beğenmediği içerikleri belirleyebilecek.

 Beğenilmeyenler Tespit Edilecek

Mobil Twitter’A yönelik geliştirilen bu özellik ile birlikte kişiler beğenmediği, hoşlanmadığı ya da sakıncalı bulduğu mesajları ilgili beğenmedim tuşu üzerinden belirleyebilecek. Böylece geri bildirim Twitter’a gönderilecek. Yapılacak bu hamlenin önümüzdeki dönemlerde zaman çizelgesinde ve ana sayfada gösterilecek mesajlar için bir sıralama kriteri de olabileceği konuşuluyor.

Twitter Beğenmedim İşlemi Nasıl Yapılacak?

Twitter’ın bu yeni özelliğini kullanmak isteyen kişiler hangi mesaj için bu işlem yapılacaksa, o mesajın sağ üst köşesinde yer alan ayarlar bölümünden yararlanacak ve bu bölümde açılacak “Bu tweet’ten hoşlanmıyorum” seçeneği ile kolay bir şekilde mesaj beğenilmeyecek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: