bilim ve teknoloji haberleri

Uçan Taksiler Geliyor

0 0

Son dönemlerin en önemli firmaları arasında yer alan Airbus yolcu taşımacılığını çok farklı bir boyuta taşımak için hazırlanıyor. Gökyüzünde yolcu taşıyacak sürücüsüz taksiler için ilk çalışmaların başladığı belirtilirken 2017 yılı itibariyle bu konuda test çalışmalarına başlanacağı ifade edildi. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda gökyüzünde yolculuk yapmak mümkün olabilecek.

Airbus tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte gökyüzünde yolcu taşıyacak sürücüsüz sistemler için firma tarafından çalışmalara başlandığı ifade edildi. Yapılan bu net açıklamalar ile birlikte önümüzdeki günlerde test aşamalarına başlanılacağı öğrenilen yolcu taşımacılığının nasıl olacağı ve bu konuda kişilerin nasıl bir imkandan yararlanabileceği yine önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar ile birlikte görülebilecek.

Özel Duraklar Olacak

Uçan taksiler ile yolculuk etmek isteyen kişilerin özel duraklara gitmesi gerektiği belirtilirken bu duraklardan kişiler özel araçlar ile alınarak asıl uçan taksilerin bulunduğu bölgeye götürülecek. Bu sayede yolcular sadece duraklara giderek bu imkândan yararlanabilecek. Yapılan açıklamalar oldukça kısıtlı olsa da fikir ile ilgili detayların paylaşılması bekleniyor. Üstelik valizlerin taşınması gibi tüm işlemlerde yine insansız hava araçlarında yer alan özel robotlar ve sistemler tarafından gerçekleştiriliyor.

Projenin maliyeti oldukça yüksek olurken bu imkândan yararlanarak yolculuk yapmak isteyen kişilerin de normal yolculuk ücretlerine göre daha yüksek bir ödeme yapması gerekiyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: