bilim ve teknoloji haberleri

Uzay Madenciliğinde Son 4 Yıl

0 0

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren şirketler özellikle uzay madenciliğine yönelik yatırımlarını arttırdığı belirtilirken yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte 4 yıllık süre içerisinde uzay madenciliğinin başlayacağı belirtildi. En geç 2020 yılında ilk kazmanın uzayda vurulması beklenirken yapılacak madencilik ile birlikte oldukça farklı çalışmalara imza atılabilir.

Bu konuda ön plana çıkan firmalardan bir tane Deep Space Industries olurken firma şimdiden hazırlıklarını yapmaya başlamış durumda. Firmaların bu sektörde ciddi bir gelir elde etmesi beklenirken bu gelirden pay almak isteyen pek çok firma şimdiden bu konuda girişimlere başlamış ve müracaatlarını da yapmış halde. Konu ile ilgili yapılan ilk açıklamalarda doğru teknoloji ve doğru ekip ile birlikte planlamaların yapılmaya başlandığını belirtilirken tarih görevi gerçekleştirecek ilk kurum olmak için pek çok markanın birbiriyle yarıştı görülüyor. Uzaya ilk olarak gitmesi beklenen firmalardan birisi Deep Space Industries olurken firmada şimdiden uzay madenciliği heyecanı yaşanmaya başlamış durumda.

Prospector-1 adı verilen uzay aracının uzay madenciliği için hazırlanmaya başladığı da öğrenilirken uzay aracıyla ilk olarak keşif uçuşu yapılacak ve uzaydaki gök taşları incelenecek. Bu incelemelerin ardından ise yeni yapılacak planlamalar ile birlikte uzay madenciliği için ilk girişim yapılmış olacak. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: