bilim ve teknoloji haberleri

Whatsapp Mobil Veri tasarrufunun Yolları

0 0

Mesajlaşma ve haberleşme programları arasında bulunan WhatsApp’da veri kullanımını azaltmanın yöntemleri.

Whatsapp, son dönemlerde arkadaşlarınız ve ailenizle bir iletişim kurma için ihtiyaç duyduğunuzda işi bitiren bir uygulama olarak bilinir. Kurulumu kolaydır ve kullanımı kurulumundan daha da kolaydır, WhatsApp tüm deneyiminizin parmaklarınızın ucuna getirerek metin, fotoğraf veya video içeriklerini arkadaşlarınız ile kolayca paylaşılmasını sağlar.

Ancak birçok insanın bilmediği şey, WhatsApp’ın çok fazla mobil veri tüketmiş olmasıdır. Bu, bazıları için tam bir hayal kırıklığı olabilir, bu nedenle, cihazınızdaki WhatsApp’ın mobil veri maliyetlerini nasıl azaltacağınıza dair birkaç kolay çözüm sunmaktayız.

Otomatik İndirme

Cihazınız WhatsApp’da otomatik indirme özelliği etkinleştirilmişse, büyük olasılıkla mobil verileri delirtici oranlarda olacaktır. Video ve fotoğraf içeriğinin ileri geri paylaşımına bağlı olarak, WhatsApp ile çok fazla veri indirmeye neden oluyor. İnsanlar size gönderilmemiş olan bir şeyler gönderdiği bir grup sohbetine katılıyorsanız, telefonunuz diğer kişilerin konuşma ile ilgili medyalarını indirmeye devam edeceğinden daha da fazla israf olur. Mobil verilere büyük miktarda tasarruf etmek için bu özelliği devre dışı bırakın.

Whatsapp Mobil Veri

Whatsapp Mobil Veri
Whatsapp Mobil Veri

Düşük çağrı kalitesi

WhatsApp’ın düşük kaliteli sesli arama ayarlarının aslında “düşük” olmadığını nasıl anlarsınız? Elbette alışkın olduğunuzdan daha düşük, ancak sesli görüşmelerinizde yüksek kaliteligörüşmeleri lüks olarak düşünürseniz, muhtemelen düşük ayarlara geçmeniz gerekiyor. Bu size çok fazla mobil veri kazandıracaktır.

WiFi Kullanımı

Bu biraz gereksiz gibi gelebilir, ancak WiFi kullanabilme şansınız varsa muhakkak wifi kullanımı sağlayınız Bazı insanlar  mobil veri kullanımı hakkı fazla olduğu düşüncesinden ötürü wifi seçeneğini pek fazla kullanmamaktadır. Ancak ciddi rakamlarda veri kaybı olduğunu düşünürsek muhakkak bulunduğunuz ortamda wifi imkanı varsa kullanmanızı tavsiye ederiz.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: