bilim ve teknoloji haberleri

WhatsApp’ta Destek Kesilecek mi !

0 0

Dünya genelinde en çok kullanılan ve yapılan geliştirmeler ile birlikte daha da cazip bir hale getirilen WhatsApp için yeni bir resmi açıklama yapıldI. Yapılan açıklamalarda WhatsApp’ın özellikle yeni geliştirilmiş özellikleri nedeniyle tüm akıllı cihazlara destek vermeyeceği belirtilirken hangi cihazlara desteğin kesileceği ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

Yapılan resmi açıklamalara göre iPhone 3G için artık WhatsApp desteği verilmeyecek. Bunun yanında Android versiyonunda da kişilerin Android 2.2 versiyonu itibariyle WhatsApp desteği alabilmesi mümkün olmayacak. Bu açıdan WhatsApp kullanmak isteyen ve belirtilen cihazlara sahip kullanıcılarının bu konuda yeni bir telefona geçmekten başka çaresi olmayacak.

Blackberry işletim sistemi için de aynı şekilde destek kesileceğini açıklayan WhatsApp böylelikle yeni bir dönem başlatmış olacak. Uygulamanın desteği kesilecek olması hiçbir şekilde uygulamanın kullanılamayacağını da gösterirken kullanıcıların yeni güncellemeye kadar seçim şansı bulunuyor. Belirtilen işletim sistemleri dışında WhatsApp desteğinin kesileceği işletim sistemleri ve telefon modelleri ise şöyle;

Nokia S40 ve Nokia Symbian S60

Windows 7 Phone

BlackBerry OS ve 10

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: