bilim ve teknoloji haberleri

WikiLeaks, Doğrulanmış Twitter Hesaplarının Gizli Verilerini Yayınlamayı Düşünüyor

WikiLeaks Twitter
0 0

WikiLeaks Twitter hesaplarının gizli verilerini kamuoyu ile paylaşmak ile kullanıcıları tehdit etti.

WikiLeaks Twitter için yaptığı açıklama ile Twitter kullanıcılarının kişisel bilgilerini kamuya açıklamakla tehdit etti. Tartışmalı kaçak portal WikiLeaks, doğrulanmış Twitter kullanıcılarına ait olan binlerce özel veriyi yayınlamayı planladıklarını açıkladı. Bununla birlikte, WikiLeaks’in bilgiyi ne zaman açığa vuracağı hakkında henüz herhangi bir bilgi yok.

WikiLeaks, “@WLTaskForce” kullanıcı adı ile Twitter’a giriş yaptı ve ele geçirdiklerini iddia ettikleri verilerin, Twitter hesaplarına ait aile ilişkileri ve maddi durum gibi hassas ayrıntıları içerdiğine dair bilgi verdi.

Bildirilen tweet şimdi silinmiş olsa da WikiLeaks, elde edilen çevrimiçi veritabanını tüm doğrulanmış Twitter hesaplarıyla paylaşmaya istekli olduklarını da ekledi. Elde edilen veriler ayrıca kişisel bilgileri de detaylı olarak içeriyor denildi.

Bu arada, bir önceki silmeden hemen sonra başka bir tweet daha atıldı ve WikiLeaks, kendi yapay zeka yazılımı içine yüklenebilecek bazı bilgileri aradıklarını belirtti. Bu atılan tweet ile WikiLeaks, ayrıca kullanıcıların geri bildirim ve önerilerde bulunmalarını istedi.

WikiLeaks Twitter

Kaynak: pc-tablet.co.in

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: