close
windows-10da-artik-o-uygulamalar-silinecek

Windows 10 işletim sistemini kuran kişiler pek çok Microsoft hizmeti ve uygulamasına da sahip oluyor. Özellikle işletim sistemi ile birlikte ön yüklü bir şekilde bilgisayarlarda kullanılan uygulamalar çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmiyor. Üstelik bu uygulamaların silinememesi de farklı bir sorunu ortaya çıkarıyor. En yüklü olarak gelen uygulamaları silinememesi bugüne kadar Microsoft’un Hedef haline gelmesine neden olurken konu ile ilgili yapılan sonra açıklamalarda yeni bir önizleme sürümünün kullanıma sunulduğu ve bu önizleme sürümü ile birlikte kullanıcıların ön yüklü bir şekilde gelen uygulamaları artık silebileceği belirtildi.

Yeni Dönem Başlıyor

Bu bakımdan önümüzdeki günlerde yeni güncellemenin tüm kullanıcılara sunulması ile birlikte cihazlarda yer alan önce uygulamaların büyük bir bölümü sistemden kaldırılabilecek. Hesap makinesi, eposta, harita gibi pek çok farklı uygulamanın barındığı Windows 10 bu bakımdan kullanıcıların kullanmadığı uygulamaların da bilgisayarda kalmasına neden olurken uygulamaların kaldırılabilecek olması sistemi daha da rahatlatacak.

Windows 10’da yer alan bu özellikten rahatsız olan kullanıcılar önümüzdeki günlerde gelecek yeni güncellemeyle birlikte silme işlemlerini gerçekleştirebilecek. Şu anda yeni özelliğin Beta versiyonlarda denendiği belirtilirken önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme ile birlikte bu özellik tüm kullanıcılara sunulmuş olacak. Bu bakımdan pek çok kullanıcı yayınlanacak güncellemeyi alarak tüm bu imkanlara sahip olabilecek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Tags : windows 10 dosyalar silindiwindows 10 yüklersem dosyalarım silinir miwindows 10 yükleyince dosyalar silinir miwindows 10 yükseltme programlar silinir miwindows 10a yükseltme dosyalar silinir mi