bilim ve teknoloji haberleri

Xbox One ve Playstation 4 Yeni Yıla Geçişte Satış Patlaması Yaptı

Playstation 4
0 1

Dünyanın en büyük teknoloji devleri, yeni yılın gelişi ile yaptıkları indirimler sayesinde satış rekorları kırdılar!

Dünyanın en büyük kullanıcısına sahip xbox one ve playstation 4 üreticileri, bu tatil mevsimlerinde belirttikleri gibi şaşırtıcı satışlar ile gelirlere ulaştı ve insanların kendilerine en iyi tatil hediyesi olarak görmelerini sağlayacak indirimler yapmaları bu satışlara ulaşmalarında süpriz olmadı.

Sony, Çarşamba günü, 20 Kasım ve 1 Ocak aralıklarında 6.2 milyondan fazla PlayStation 4 ünitesini sattığını açıkladı. Satış yapan ünitelerin sayısı 2013 yılında piyasaya çıktığından beri 53.4 milyona yükseldi. Bu şaşırtıcı rakam göz önüne alındığında üretilen konsollara göre, PlayStation 4 uyumlu oyunların muhtemel olarak 50.4 milyon adet sattığını rapor ediyor.

Microsoft, kaç tane Xbox One biriminin satıldığını açıklamadı ancak Xbox Live’daki çevrimiçi oyuncuların yalnızca Kasım ve Aralık aylarında 3.9 milyar kullanıcıya ulaşıldığını belirttiler. Bu, 2015 yılının aynı dönemine göre yüzde 23’lük bir artış olarak değerlendirildi. Geçen yıl 400 yeni başlıktan oluşan daha da etkileyici bir başarıya imza attılar bile.

Konsollar arasındaki rekabet Microsoft ve Sony arasındaki uzun süredir devam ediyor, Nintendo gibi diğer üreticiler ise yoluna devam etmeye çalışıyor. Nintendo Switch’in bu savaşı daha ilginç bir boyuta getirmek için bu istatistiği değiştireceğini umalım.

Satışlardaki bu artış kısmen iki teknoloji devinin öncülüğünü yaptığı bazı saldırgan pazarlama kampanyalarından kaynaklanıyor çünkü pazarlama analistleri bu taktiklerin popülaritesini arttırmak için ürünleri 250 dolar gibi uygun bir fiyata sattıkları ortada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: