bilim ve teknoloji haberleri

Xiaomi’den İlk Dizüstü Bilgisayar: Mi Notebook Air

0 0

Çinli üretici Xiaomi, dizüstü bilgisayar sektörüne de giriş yaparken bu alanda oldukça ilgi çekecek ve ekonomik fiyatı ile kullanıcıların tercih edebileceği yeni bir modelin tanıtımını gerçekleştirdi. Marka tarafından yapılan tanıtımlarda yeni modele verilen ismin Xiaomi Mi Notebook Air olduğu görülürken özellikle modelin Apple tarafından bugüne kadar üretilen MacBook serisiyle çok benzetilmesi teknoloji dünyasının en çok konuştuğu konular arasında yer aldı.

Xiaomi Mi Notebook Air ile ilgili günlerden beri piyasada çeşitli bilgiler ve fotoğraflar dolaşırken yapılan son resmi açıklamalar ile birlikte dizüstü bilgisayarın geleceği de kesinlik kazandı. Resmi olarak yapılan tanıtımlarda yeni dizüstü bilgisayarın özellikleri de paylaşılırken 2 farklı ekran boyutuyla geleceği öğrenilen bilgisayarın ekran boyutları 13.3 ve 12.5 inç olacak.

Mi Notebook Air Kaç Para?

Fiyatlarda da bu doğrultuda farklı iki farklı Seçenek olacak olacak ve 520 ve 750 dolar gibi etiket fiyatı ile birlikte bilgisayarlar satışa sunulacak. Xiaomi Mi Notebook Air Modellerinde kullanacak işletim sistemi Windows 10 olacak.

İki cihazda da full HD destekleyen bir ekran yer alırken Type-C USB ve iki USB girişi ile desteklenen bilgisayarlar aynı zamanda tamamen metal kaplamalı bir şekilde üretilmiş. Cihazlarda tercih edilen diğer donanımlar ise şöyle;

Intel Core i5-6200U işlemci

NVIDIA GeForce 940MX grafik işlemcisi

8 GB DDR4 RAM ve

256 GB SSD depolama

USC C şarj 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: