bilim ve teknoloji haberleri

Yapay Zeka Hayatı Kolaylaştıracak Mı?

0 0

Dell ve Intel tarafından geliştirilen yeni proje kapsamında özellikle yapay zekaya yönelik önemli bir anket çalışması gerçekleştirildi. 4 bin çalışan üzerinde yapılan bu anket çalışması ile birlikte gelecek yıllarda yapay zekanın ve nesnelerin internetinin kadar gelişeceği ve beklentilerin ne yönde olduğu ortaya çıkarıldı.

Yapay Zeka İçin Ne Düşünülüyor?

Özellikle yapay zekanın kişilerin günlük hayattaki pek çok işini kolaylaştırıp kolaylaştıramayacağı noktasında çalışanların yüzde 52’den fazlası bu konuda inançlı olduğunu belirtti. Üstelik yapılan araştırmalarda Güney Afrika bölgelerinde yüzde 67 oranında İngiltere’de ise yüzde 47 oranında çalışanların ofis ortamındaki imkanların yeterli ve akıllı olmadığı yönünde bir düşünce bulunuyor. Bu bakımdan şu anda kullanıcıların büyük bir bölümü mevcut şartlardan memnun değil ve daha akıllı cihazları kullanma konusunda istekli.

Bu açıdan bakıldığında Geleceğin İşgücü Araştırması kapsamında yapay zekaya olan inanç oldukça geniş bir kesim tarafından benimsenmiş durumda. Önümüzdeki dönemlerde yapay zekanın farklı yollar ile evlerin içerisine girecek olması günlük yaşama da dokunacak ve böylece pek çok kişinin daha pratik bir şekilde işlerini yapmasını sağlayacak. Fakat güvenlik konusunda da ciddi sıkıntıların olabilmesi mümkün. Çünkü ev eşyalarının akıllanması internet bağlantısı ile mümkün olurken internet bağlantısına sahip cihazların uzaktan kontrol edilebilmesini ve evin içerisine sızılmasını çok daha kolay bir hale gelebiliyor.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: