bilim ve teknoloji haberleri

Yapay Zeka Oyunlarla Geliştiriliyor

0 0

Google tarafından geliştirilen ve DayDream adı verilen yapay zeka sürekli Google tarafından desteklenirken yeni bir projenin daha başlatıldığı belirtildi. Başlanan yeni proje kapsamında yapay zekanın kendini geliştirebilmesi ve özellikle stratejik düşünme yeteneğini kazanabilmesi adına yapay zeka ile sürekli oyunlar oynanmaya başlandı.

Oyun İle Geliştiriliyor

Yapılan bu çalışmalar ile birlikte yapay zekanın kullanıcı kontrolü bulunması ve gerçekleştirilen hamlelere karşı yeni çözümler üretmesi amaçlanıyor. Böylece sürekli yapılacak oyunlar ile birlikte yapay zekanın tüm alternatifleri değerlendirerek rakibe karşı en iyi oyunu oynamaya başlaması ve böylece farklı alanlarda da bu tip stratejilerin geliştirilmesinin kolaylaştırılması bekleniyor.

Google tarafından yapılacak çalışmalar gerçek hayatta da büyük bir imkan sağlayacak. Öyle ki günlük hayat içerisinde karşılaşılan her türlü problemde mevcut problemin tespit edilmesi, çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve en iyi çözümün uygulanması yapay zeka sayesinde mümkün olabilecek. Gerçekleştirilen bu çalışmalar teknoloji dünyasında büyük bir ilgisini çekerken önümüzdeki dönemlerde yapay zeka ile ilgili daha fazla çalışmanın yapılması bekleniyor.

Bu durum kuşkusuz farklı teknolojilerin geliştirilmesi adına da büyük bir önem taşıyor. Bu bakımdan Google şimdiden yaptığı çalışmalar ile birlikte önümüzdeki süreç için pek çok farklı teknolojinin de ipuçlarını veriyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: