bilim ve teknoloji haberleri

Yapılan Bir Araştırmada Yaklaşık 950 Milyon Hintlinin İnternete Henüz Bağlı Olmadığı Söylendi

0 0
Yapılan bir araştırma Hindistan’da yaklaşık 950 milyon insanın internete henüz bağlı olmadıklarını gösterdi.

Assocham-Deloitte tarafından yapılan ortak bir araştırmaya göre, Hindistan’da mobil veri planları dünyada en ucuz olanlardan ve akıllı telefonların ortalama perakende fiyatı düşüş eğiliminde olmasına rağmen yaklaşık 950 milyon Hintlinin internet bağlantısı yok.

Çalışma, “İnternet etkisi Hindistan’da artıyor, uygun geniş bant, akıllı cihazlara ve aylık veri paketlerine erişimin sonunda birleştirilebilmesi için dijital okur yazarlığının yaygınlaştırması gerekiyor” dedi.

‘Siber suçlarla mücadele için stratejik ulusal önlemler’ başlıklı çalışma, “Mevcut devlet altyapı varlıkları, uzak noktalardaki dijital hizmetler için daha fazla kullanılmalıdır.” gibi bir açıklama içeriyor.

“Dijital okur yazarlık, okullarda, kolejlerde ve üniversitelerde kurumsal eğitim vererek arttırılmalıdır; küresel teknoloji liderleri ile ortaklıkları hızlandırmak ve eğitim vermek için Skill India’da eğitim görmüş işgücünü kullanıyor.” dedi.

Yapılan araştırma, programları tasarlamak ve eğitim vermek için Digital India ve Skill India arasında entegre bir yaklaşım oluşturulması gerektiğini belirtti.

Teknoloji kabulü için teknolojinin katma değeri konusunda farkındalığın artırılması gerektiğini ifade eden araştırma, teknolojinin faydalarının toplumun daha zayıf bölümlerinin yaşam standardının arttırılması ve finansal katılımın arttırılması için vatandaşlara bildirilmesi gerektiğini de ekledi.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: