bilim ve teknoloji haberleri

Yeni sosyal video uygulaması, Youtube Uptime

Youtube Uptime
49

Youtube Uptime

Youtube Uptime, sosyal video izleme deneyimini yeni bir uygulamayla test etmeye başladı. Youtube Uptime (iOS) adlı yeni uygulama Youtube altyapısı üzerine inşa edilen tamamen sosyal bir video uygulaması. Google içindeki dahili kuluçka merkezi Area 120, tarafından geliştirilen Youtube Uptime’da kullanıcı izlediği videolara bıraktığı tepkiler dikkat çekici nitelikte. Bir videoyu eş zamanlı izlerken arkadaşlarınızın bıraktığı ‘ışıltı/kıvılcım’ reaksiyonları görebiliyorsunuz. Diğer yandan farklı zamanlarda izlediğinizde de arkadaşlarınızın bıraktığı duygusal emojiler karşınıza çıkıyor.

YouTubeSocial, WeMesh, LiveLead, AirTime gibi sosyal video izleme deneyimleri arasına eklenen Uptime, canlı yayın özelliğine ve özel mesajlaşma özelliğine sahip değil. Fakat kendi videonuzu yükleyebiliyorsunuz ve bu videodan arkadaşlarınız anlık olarak haberdar olabiliyor.

Youtube Uptime
Youtube Uptime

Şimdilik davetiye kodu ile kullanılabilen – ki ‘pizza’ kodunun işe yaradığı söyleniyor – Uptime, henüz test aşamasındaki bir uygulama ama Google’ın Youtube’u farklı açılardan zenginleştirmek istediğinin bir kanıtı sayılabiliyor. Snapchat, Instagram ve Facebook’un alıp başını yürüdüğü bu dikeyde Google’ın bir şeyler yapması gerektiği aşikar. Ama Uptime’ın Youtube’a beklenen sosyal gücü kazandırıp kazandırmayacağı bilinmezliğini koruyor.

Youtube Uptime’ı şimdilik iOS kullanıcıları indirebiliyor ama yakında Android kullanıcıları için de bir güzellik yapılacağını söyleyebiliriz.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: