bilim ve teknoloji haberleri

Youtube’da HDR Desteği Başladı

0 0

Normal çekimlere göre çok daha parlak ve fazla renk seçeneğine sahip olan HDR video dönemi artık YouTube’da başladı. Konu ile ilgili Google resmi blog adresi üzerinden yapılan resmi açıklamalarda YouTube için yapılan bu güncellemenin artık kullanıcıların çok daha iyi bir video izleme deneyimi elde edeceği belirtilirken 4K video deneyiminin sonrasında HDR video deneyiminin de sunulması YouTube’un görüntü kalitesi konusunda çok iyi bir hale gelmesini sağladı.

HRD Testleri Başladı

HDR videoların yayına başlaması ile birlikte özellikle Youtuber olarak bilinen kişilerin bu formatta çekilecek videolarının çok daha fazla ile izlenmesi ve kullanıcıların bu özellik sayesinde ihtiyaçlarının karşılanması bekleniyor. HDR özellikle videolarda özel bir teknoloji ile kontrast oranını düzenlerken farklı renklerin ve detayların videoda ön plana çıkması sağlanıyor. Böylece görüntüler daha etkileyici ve derin olurken video izleyen kişiler de videodan daha fazla zevk alabiliyor. Özellikle oyun ya da belgesel gibi içerikleri izlemek isteyen kişiler HDR desteği ile birlikte çok daha başarılı yapımları izleyebilecek.

Google tarafından yapılan resmi açıklamalarda YouTube üzerinden yeni bir HDR video eklenerek test yapılması da sağlanırken sizler de YouTube HDR özelliğini kullanmak ve bu konuda farklı bir video izleme deneyimi elde etmek adına aşağıda yer alan videoya göz atabilirsiniz.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: