bilim ve teknoloji haberleri

Youtube’da Yeni Bir Ağ Kuruldu: Youtube Community

0 0

Vlogger ve ya Youtuber olarak adlandırılan kullanıcıların ilgi görmesi ve milyonlarca aboneye ulaşması, bu konuda Youtube’a yeni bir ivme kazandırdı. Milyonlarca kullanıcıya her gün yeni video yayınlayan kişilerin takipçileri ile daha fazla iletişime olması adına Youtube tarafından yeni bir sosyal ağ oluşturulurken, Youtube Community adı verilen topluluk bölümü sayesinde artık daha interaktif bir video ağı kullanılabilecek.

 Video yayıncıları ile takipçilerin bir araya geleceği Youtube Community, siteye olan ilgiyi daha da arttıracak durumda. Yeni sistem için ilk deneme çalışmalarına başlandığı dahi öğrenilirken, bu denemeler ile birlikte Youtube Community ilk sınavını da vermiş olacak. Deneme ve test aşamalarının başarılı bir şekilde geçmesi halinde herhangi bir gecikme yaşanmadan Youtube Community devreye alınacak. 

Youtube Community Nasıl Kullanılacak?

Youtube Community için kanal ana sayfaları üzerinden bağlantı linklerinin oluşturulacağı ve kişilerin bu bölüm sayesinde Youtube Community alanına geçiş yaparak bir başlık altında konuşmaların yapılabileceği açıklandı. Gif ya da bağlantı adresleri gibi pek çok farlı içeriğin paylaşılabileceği bu bölüm, kişilerin aynı zamanda küçük bir sohbet bölümü de olacak. Facebook’un haber kaynağı ile benzer bir oluşumun hazırlanacağı Youtube Community bölümü bu bakımdan büyük bir önem taşıyor. Özelikle sosyal ağın tutması, pek çok sosyal medyayı derinden etkileyecek durumda. Bu açıdan Youtube Community için şimdiden beklentiler yükseltilmiş durumda.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: